501059102 info@ezotelefon.pl

TAROT

Informacje ogólne i czym jest tarot?
Jesteś tutaj: Strona główna | Tarot

Zadzwoń, aby poznać swoją przyszłość

Jeśli masz do nas pytania przed wykonaniem telefonu to zapraszamy do kontakt mailowego. W przypadku nagłych sytuacji i zajętej linii także prosimy o informację przez e-mail: info@ezotelefon.pl

Kliknij, aby zadzwonić: 501059102

TAROT

Co to jest?

Tarot to talia kart, które służą przede wszystkim do wróżenia. Taka talia składa się z 78 kart, które dzielimy na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Na Wielkie Arkana składają się 22 karty, a na Małe Arkana – 56 kart. Każda z kart posiada pewien symbol, który dla wprawnego, wróżbiarskiego oka, stanowi swoiste okno na przyszłość. Ktoś mógłby podać argument, że w takim układzie, wystarczy nauczyć się jedynie znaczenia poszczególnych kart by samemu widzieć przyszłość. Nic bardziej mylnego. W Tarocie chodzi głównie o umiejętność analizy symboli umieszczonych na kartach i wyłowienia ogólnego sensu. Osoby, które nie mają w tym doświadczenia, znając nawet symbolikę każdej karty, mogą popełnić błąd w analizie. Pamiętajcie o tym, że to, co jest napisane w podręcznikach do Tarota, jest niesamowicie okrojoną wersją tej sztuki, zupełnie nie oddającą jej głębi. Gdy weźmiecie sobie to do serca, to zrozumiecie jak wiele ciekawostek i sekretów skrywa Tarot.

Pytanie do Tarota

Bardzo ważne jest, by pytający jasno formułował swoje pytania i nie oczekiwał, że stanie się dokładnie tak jak wskazują karty. Wynik wróżby to tak naprawdę sugestia tego, co się wydarzy. Wróżbita, wskazuje jedynie kierunek, w którym potoczą się wydarzenia w obliczu obecnej sytuacji. Nie wolno podchodzić do wyniku wróżby jako czegoś przesądzonego.  Jako wróżbici unikamy bezpośredniego odpowiadania na pytania w rodzaju: „Czy zdam egzamin?”. Każdy jest panem własnego losu i ostateczna decyzja należy do Was. Wróżbici i wróżki mogą jedynie podać konsekwencje potencjalnych decyzji.

Duży Tarot

Zasadniczo duży tarot pozwala nam na sprawdzenie tego co było, co jest i co będzie.  Duży Tarot jest w stanie pokazać twoje marzenia, obawy i pragnienia. To co jednak będzie dla was najważniejsze to fakt, że Duży Tarot  widzi również przeciwności, które stają na waszej drodze. Pokazuje ci jednak także w jaki sposób możesz je pokonać. Często w Dużym Tarocie zawarta jest także rada Kart, co w danej intencji powinno się zrobić. W twojej gestii będzie posłuchać bądź zignorować te rady. Pamiętajcie jednak, że głównym zadaniem Tarota jest wskazać wam konkretną drogę, którą powinniście wybrać. Jednak ostateczna decyzja należy do was.

Tarot: Krzyż Celtycki

Jednym z często zadawanych pytań, związanych z tarotem jest tak zwany krzyż celtycki. Krzyż celtycki, to coś czego nie powinno sie lekceważyć. Jest to jeden z największych i najpotężniejszych Rozkładów jakie można postawić za pomocą Kart Tarota. Zasadniczo powinno się go stawiać tylko i wyłącznie w dobrej intencji. Warto dodać, że rozkład w krzyż celtycki jest naprawdę przejrzystym i dociekliwym układem. Dokładnie obrazuje całą sprawę, dlatego też osoba pytająca uzyskuje szersze spojrzenie na daną sprawę, problem itp., zarówno na płaszczyźnie teraźniejszości, jak i przyszłości. Rozkład Tarota krzyż celtycki jest odpowiedni dla każdej sfery naszego życia, ponieważ odpowiada na pytania odnośnie kwestii finansowych, uczuciowych, zdrowotnych, a nawet zawodowych. Bardzo szczegółowo przedstawia zależności w sferze uczuciowej związku, dlatego jest dobry dla osób pytających o przyszłość relacji. Innymi słowy Krzyż celtycki jest niejako, uniwersalnym układem. Możecie go wykorzystać do zadawania różnych pytań.